KEF Ci4100QL-THX kino domowe 5.0 / ściana

KEF Ci4100QL-THX w wersji STEREO / KINO DOMOWE. Cena za pięć głośników.

Głośnik ścienny lub sufitowy instalacyjny podtynkowy  z maskownicą. 

Kształt prostokątny. Trójdrożny.

Przetwornik niskotonowy 3 x 100 mm 

Głębokość montażu 76 mm.

Wielkość otworu do montażu  476 x 114 mm.

Wymiary zewnętrzne głośnika 490 x 128 mm

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KEF
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena netto: 9 345,53 zł / kpl. 11 495,00 zł / kpl.
  • kpl.

 

Szybki kontakt

Sklep internetowy

Glosniki-instalacyjne.pl

59-300 Lubin

tel. 503 333 088

sklep@glosniki-instalacyjne.pl

Logistyka

tel. 798 338 931

Konto firmowe mBank
25 1140 2004 0000 3602 7566 1300

Szybka dostawa kurierem DPD. W 95% w 24 godziny od NADANIA. Przesyłka ubezpieczona na wypadek zaginięcia lub uszkodzenia na nasz koszt. 

W pełni bezpieczne zakupy. Jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży. Gwarancja polskiego dystrybutora. Do każdego zakupu paragon lub faktura.

Ten produkt możesz kupić na raty 0% bez wychodzenia z domu. Wybierz płatność raty w koszyku.

Głośnik sufitowy lub ścienny KEF Ci4100QL-THX

 

Oznaczenia głośnika:

- Ci - Custom installation - głośnik instalacyjny do zamontowania

- 4100 - wymiar przetworników 4 x 100 mm

- Q - seria Q, kompatybilny z produktami serii Q z linii tradycyjnych kolumn głośnikowych

- R - Round - okrągły lub S - Square - kwadratowy lub L - prostokątny

- THX - prestiżowy certyfikat jakości

 

Zestaw składa się z następujących elementów:

- głośniki podtynkowe frontowe KEF Ci4100QL-THX - 2 sztuki

- głośnik podtynkowy centralny KEF Ci4100QL-THX - 1 sztuka

- głośniki podtynkowe tylne surround KEF Ci4100QL-THX - 2 sztuki

Głośniki podtynkowe instalacyjne w wersji stereo/kino domowe. Dwa głośniki instalacyjne do zamontowania przy telewizorze jako głośniki frontowe, jeden głośnik do zamontowania pod lub nad TV jako głośnik centralny oraz dwa głośniki podtynkowe jako głośniki tylne ścienne lub w suficie.  

System warto rozbudować o subwoofer podtynkowy lub tradycyjny. W naszej ofercie szeroka gama subwooferów. System można rozbudować o kolejne głośniki tradycyjne lub podtynkowe budując np. system Dolby Atmos.

 

 

Ci4100QL-THX

Wyposażony w wyrafinowany przetwornik z technologią Uni-Q firmy KEF, która umieszcza głośnik wysokotonowy w akustycznym środku przetwonika bas / midrange. W ten sposób dźwięk wydobywa się z jednego miejca w osi. Zarówno głośnik wysokotonowy, jak i głośnik niskotonowy mogą działać jako źródło punktowe, które rozprasza dźwięk szeroko i równomiernie w całym pomieszczeniu. Wraz z dyskretną konstrukcją Ultra Thin Bezel (UTB), oferującą najcieńsze możliwe obramowanie wokół głośnika, seria Ci Q daje ogromną swobodę w ustawianiu głośników tam, gdzie chcesz.
 
Ci4100QL-THX to wbudowany głośnik z certyfikatem THX SELECT2. Głębokie zrozumienie procesu tworzenia filmów i dźwięku przestrzennego stanowi sedno każdego systemu głośników 2.1, 5.1 i 7.1 z certyfikatem THX. Zaprojektowany z uwzględnieniem cech profesjonalnych głośników studyjnych, THX odtwarza balans tonalny końcowego miksu filmowca w Twoim salonie. Wyniki? Sekwencje akcji mają wpływ, a momenty oparte na dialogu są naturalne i angażujące. 

Głośniki ścienne z certyfikatem THX zapewniają odpowiednią charakterystykę częstotliwościową oraz wysoką jakość wyjściową i obrazową tradycyjnego głośnika skrzynkowego. Zapewnia to najlepsze połączenie obu światów - dźwięk przestrzenny THX wysokiej jakości który harmonijnie łączy się z każdym wystrojem pomieszczenia.

 

 

Aby wykorzystać w pełni potencjał głośników producenta KEF zalecamy użycie obudów podtynkowych. Do wyboru albo gotowe rozwiązania producenta KEF, albo przygotowane na Państwa zamówienie obudowy o dopasowanym rozmiarze. Pełna oferta akcesorii do głośników instalacyjnych KEF w naszym sklepie.

 

KOLOR Biały
IMPEDANCJA NOMINALNA 4 Ω
WRAŻLIWOŚĆ 89dB (2,83V / 1m)
PASMO PRZENOSZENIA 55Hz - 28kHz (± 6dB) otwarte z powrotem
CZĘSTOTLIWOŚCI CROSSOVER 2,2 kHz
JEDNOSTKI NAPĘDOWE LF: 3 x 100 mm (4  cale ) MF: 100 mm (4  cale ) HF: 19 mm (0,75 cala) Uni-Q
WYMAGANIA DOTYCZĄCE WZMACNIACZA 10 - 150 W
WYMIARY ZEWNĘTRZNE PRODUKTU H x W x D: 490 x 128 x 81 mm (19,29 x 5,04 x 3,19 cala)
WYMIARY WYCIĘCIA H x W: 476 x 114 mm (18,74 x 4,49 cala)
GŁĘBOKOŚĆ MONTAŻU Z POWIERZCHNI 76 mm (3,0 cali)
MASA NETTO 3 kg (6,61 funta)
UWAGI KEF zastrzega sobie prawo, zgodnie z ciągłymi badaniami i rozwojem, do zmiany lub zmiany specyfikacji. E & OE.THX, logo THX i SELECT2 są znakami towarowymi THX Ltd. THX i logo THX są zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych i innych jurysdykcjach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Całkiem nowa linia głośników instalacyjnych prostokątnych została zaprojektowana specjalnie do odtwarzania muzyki poważnej jak i odsłuchu zestawu kina domowego. Głośnik KEF Ci4100QL posiadający 100mm przetwornik średnio-wysokotonowy Uni-Q uzupełniony trzema przetwornikami niskotonowymi został zaprojektowany do małych i średnich pomieszczeń odsłuchowych. W przypadku większych pomieszczeń seria THX ma do zaoferowania model Ci3160RL-THX wyposażony w 16,5 cm przetwornik średnio-wysokotonowy Uni-Q wraz z parą 16,5 cm przetworników niskotonowych.

Aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku w kinie domowym stworzony został ekstremalny głośnik do montażu w ścianie – KEF Ci5160RL-THX który został doposażony o kolejne dwa głośniki niskotonowe umieszczone w sztywnej obudowie z aluminium w celu zaoferowania wyjątkowej jakości muzyki i filmów.

 

 

 

 


Kluczowe cechy

Technologia KEF Uni-Q® - ta zastrzeżone rozwiązanie jest umieszczaniem głośnika wysokotonowego w akustycznym centrum głośnika niskotonowego zapewniając szeroki zakres dyspersji o jednolitej charakterystyce dźwięku w całej przestrzeni. Ponieważ wysokie i niskie częstotliwości pochodzą z tego samego punktu, problemy z dźwiękiem związane z przesunięciem fazowym są praktycznie eliminowane. Zapewnij gładkie pokrycie przekroju szerszej przestrzeni odsłuchowej.Tangerine Waveguide dodatkowo poprawia dyspersję pozwalając na 140 stopni zasięgu.

Ultra-cienka ramka (UTB) - aby zachować estetykę najwyższej jakości .Wygląd, rama ABS została starannie zaprojektowana, aby być cienka, jak to możliwe, przy zachowaniu niezbędnej sztywności struktury.

Kratka magnetyczna - dla bezpieczeństwa i łatwości instalacji kratki mocowane przez potężny obwód magnetyczny i można je malować / dopasować do dowolnego wystróju wnętrza

Uniwersalne wycięcie - wszystkie głośniki KEF posiadają wymiar do wbudowania w suficie o tej samej średnicy dla łatwej instalacji i elastycznego wybóru komponentów.

 

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa

- pełna gwarancja

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów

- najlepsze ceny, przemyślane produkty gratisowe

- fachowe doradztwo przy zakupie

- ubezpieczona przesyłka kurierska

- jesteśmy sklepem stacjonarnym, w którym możesz odebrać zakupione produkty

- możliwość rozłożenia płatności na raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.

 

 

Montaż w ścianie/suficie z płyt kartonowo gipsowych:

Aby zamontować głośnik zdejmij metalową maskownicę. Należy wyciąć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Łączymy głośnik z kablami głośnikowymi wcześniej przygotowany w danym miejscu montażowym. Wkładamy głośnik w otwór montażowy. Dokręcając śruby pod maskownicą głośnik zahacza się łapkami o płytę GK lub o uchwyt montażowy. Dokręcamy śruby z wyczuciem. Przykładamy maskownicę metalową. Gotowe.

 

Przykładowy film montażowy w oparciu o podobne głośniki podtynkowe

 

Wersja lepsza brzmieniowo:

Zalecamy montaż obudowy głośnikowej pod płytą kartonowo gipsową. Obudowa głośnikowa jest specjalnie zaprojektowana do tego głośnika. Odpowiednia pojemność obudowy pozwala na wygenerowanie lepszego basu. Dodatkowo skrzynka zapobiega przenoszeniu się dźwięku do innych pomieszczeń oraz generowania dodatkowych niepotrzebnych drgań/dźwięków.  Dalej montaż jak powyżej.

Lista dostępnych obudów do tego głośnika poniżej na stronie internetowej w zakładce AKCESORIA lub więcej informacji udzielamy telefonicznie.

 

Montaż w ścianie litej:

- wyciąć / wykuć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Wewnątrz wydrążyć zagłębienia, tak by łapki głośnika mogły się zahaczyć o ścianę. Dalej postępować jak powyżej.

- na etapie budowy/remontu wykuć odpowiedniej wielkości otwór i zamontować ramkę montażową, którą przykrywa się tynkiem. Głośnik zahacza się o ramkę montażową......

Wersja lepsza brzmieniowo:

- na etapie budowy/remontu zamontować obudowę głośnikową specjalnie zaprojektowaną pod ten głośnik, którą montuje się zgodnie z wytycznymi producenta.

 

 

Dokładamy wszelkich starań by prezentować poprawne dane, ale zastrzegamy sobie możliwość popełnienia błędu z naszej strony oraz ze strony producenta.