Obudowa 330/330/124 otwór okragły

Obudowa z otworem okrągłym - do głośników instalacyjnych sufitowych.

Zabudowa sucha.

Wymiar zewnętrzny 330 x 330 x 124 gł mm

Cena za sztukę.

  • szt.
  • Cena netto: 203,25 zł / szt. 250,00 zł / szt.
  • Oblicz

Black week i okres grudniowy

Dostępność produktów w Polsce jest mała lub bardzo mała. Tak jest w całej Europie z uwagi na czasy pandemii. W najbliższych 2 - 3 miesiącach niestety nie widać poprawy w zakresie dostępności. Jeżeli jesteś zdecydowany - zapraszamy do zakupu. 

Z uwagi na bardzo dużą ilość pracy - odpowiedzi na zapytania mailowe mogą ulec wydłużeniu do 1- 2 dni roboczych. Możemy też nie odebrać telefonu - mamy ich kilka na biurku :), ale oddzwonimy

Jak najszybsza realizacja zamówień - z uwagi na uporządkowanie prac, łatwą płatność, kompletne dane klientów ... realizujemy w pierwszej kolejności zamówienia złożone w sklepie internetowym.

Szybki kontakt

Sklep internetowy

Glosniki-instalacyjne.pl

ul. Grabowa 25

59-300 Lubin

tel. 503 333 088

tel. 76 721 03 01

sklep@glosniki-instalacyjne.pl

Alior Bank
46 2490 0005 0000 4500 5183 5283

Szybka dostawa kurierem DPD. W 95% w 24 godziny od NADANIA. Przesyłka ubezpieczona na wypadek zaginięcia lub uszkodzenia na nasz koszt. 

W pełni bezpieczne zakupy. Jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży. Gwarancja polskiego dystrybutora. Do każdego zakupu paragon lub faktura.

Ten produkt możesz kupić na raty 0% bez wychodzenia z domu. Wybierz płatność raty w koszyku.

Obudowa do głośników instalacyjnych sufitowych

 

Specyfikacja:

- otwór okrągły pośrodku,

- wymiary zewnętrzne obudowy: 330 x 330 x 124 gł mm, 

- zaprojektowana do zabudowy suchej - płyty kartonowo-gipsowe 

- możliwość pokrycia cienką warstwą tynku , betonu ... z czasem schnięcia do 24 godzin

 

Obudowa zaprojektowana została do montażu w zabudowie suchej. Może być pokryta tynkami , cienką wartą betonu jeżeli czas schnięcia nie przekroczy 24 godziny.

Zastosowanie obudowy podtynkowej do głośników pozwala uzyskać najlepsze efekty brzmieniowe, w szczególności w zakresie niskiej średnicy oraz niższego klarownego basu. Obudowy są dla głośników rezonatorem. Głośniki instalacyjne zaprojektowane zostały do montażu w obudowach.

Obudowa pomaga uniknąć promieniowania tylnego dźwięku poprzez materiał materiał tłumiący w obudowie który wygłusza dźwięki generowane z tyłu głośnika. Jeżeli w zabudowie z płyt kartonowo gipsowych są montowane lampy czy inne elementy wówczas dźwięk z membrany tylnej przenosi się z opóźnieniem poprzez pozostawione szpary w konstrukcji lamp... czy innych elementów. Efekt niepożądany. 

Obudowy znacząco zmniejszają wyciek akustyczny z pokoju do pokoju i od podłogi do podłogi. Chroni przed przenoszeniem dźwięku do innych pomieszczeń w czasie kiedy głośnik gra oraz kiedy nie gra. Obudowa jest kolejną barierą dźwiękochłonną.

Utrzymuje spójną jakość dźwięku (obciążenie symetryczne), nawet jeśli środowisko akustyczne za ścianą lub sufitem jest nierówne. Pomaga uniknąć promieniowania tylnego dźwięku, zmniejszając wyciek akustyczny z pokoju do pokoju i od podłogi do podłogi

Nie stosując obudów - pozostawiasz efekt finalny przypadkowi. 

Kształt oraz wielkość obudowy są specjalnie zaprojektowane pod katem konkretnego głośnika oraz możliwości technicznych po Państwa stronie. Produkujemy obudowy od kilku lat i obserwujemy oczekiwania klientów, możliwości techniczne do zabudowy głośników w praktyce. Współpracujemy z inwestorami oraz firmami instalacyjnymi zbierając od nich uwagi i wskazówki.

 

Dostępne wymiary

Obudowy są dostępne w kilku standardowych wymiarach, oraz w wymiarze - na życzenie.

Ten produkt jest w WYMIARZE 330 tj.: 330 mm x 330 mm x 124 mm głębokości.

Możliwość mocowania w pionie i poziomie.

Obudowa wykonana jest z akustycznie izolacyjnych płyt HDF ( High Density Fiberboard) oraz MDF (Medium Density Fiberboard)

 

Obudowa 330x330x124 mm

 

Mocowanie obudowy

Kątowniki z możliwością regulacji ułatwiają montaż do konstrukcji ściany / sufitu. W pierwszej kolejności mocujesz kątownik do obudowy za pomocą większego wkrętu i otworu z możliwością przesuwania w otworze.

 

Mocowanie obudowy


Następnie kołkami rozporowymi (nie są na wyposażeniu) mocujesz obudowę do ściany / sufitu. Dokonujesz korekty ustawień obudowy. Mocowania każdego kątownika do obudowy wzmacniasz dodatkowymi czterema wkrętami.

 

Mocowanie obudowy


Obudowy można także montować bezpośrednio do konstrukcji stelaża.

Finalnie w każdym wypadku przednia ścianka powinna być zlicowana z powierzchnią konstrukcji stelaża.

 

Zamontowanie obudowy finalnie

 

Po pokryciu płytami kartonowo-gipsowymi obudowę można dodatkowo połączyć z płytami poprzez zastosowanie kilku wkrętów. Wycinamy otwór dostosowany do otworu w obudowie.

Montaż głośnika - Wszystkie głośniki instalacyjne wyposażone są w system mocowania w naszych obudowach. W ponad 90% przypadków mocowane są za pomocą łapek, które podczas dokręcania wychylają się i łapią za naszą obudowę i płytę kartonowo gipsową ściskając całość podczas mocowania głośnika. 

 

 

Po dokręceniu głośnik stabilnie się trzyma obudowy i płyty kartonowo gipsowej. Przykładamy maskownicę i gotowe.

 

 

W skład zestawu wchodzi:

- obudowa montażowa

- wypełnienie obudowy materiałem tłumiącym - zamocowane

- materiał uszczelniający do przewodu głośnikowego

- kątowniki 4 kątownik wraz z wkrętami do obudowy

- zestaw nie zawiera kołków mocujących do stropu

 

Obudowa 330x330x174 zawartość

 

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa

- ubezpieczona przesyłka kurierska

- ceny producenta

- możliwość stałej współpracy