Subwoofer

Subwoofer

Subwoofer - wysokiej jakości dla twojego kina domowego lub stereo

POMIŃ OPIS - przejdź do produktów SUBWOOFERY

 

Najlepsza jakość oraz atrakcyjne ceny subwooferów

Subwoofer jest doskonałym uzupełnieniem systemu kina domowego i stereo. W przypadku kina domowego łączy brzmienie kilku osobnych głośników w jedną całość.  To subwoofer odpowiada za wysoki poziom frajdy podczas oglądania filmów. Jego zadaniem jest uzupełnić pasmo o najniższe tony, ale też mocno uderzyć jeżeli jest taka potrzeba.

W świecie stereo subwoofer rozciąga pasmo zestawu audio w dół. Nawet większe i droższe kolumny, które oczywiście zagrają mocniejszym basem od mniejszych i tańszych, także i one nie zrobią tego co subwoofer. Jest to osobne specjalizowane urządzenie.

Subwoofery - jak możemy je podzielić ?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na sposób zasilania subwoofera. Wydzielić możemy dwa rozwiązania: pasywne i aktywne. W tej chwili większość subwooferów jest aktywna. Oznacza to, że ma własny wbudowany wzmacniacz i wpinamy go do zasilania 230V. Subwoofer aktywny łączymy z elektroniką AV poprzez przewód niskopoziomowy zakończony wtykami cinch (RCA) z obu stron. Amplituner wysyła jedynie sygnał sterujący, a wbudowany wzmacniacz w subwooferze napędza głośnik.

Pasywny subwoofer najczęściej występuje w rozwiązaniach instalacyjnych. Przetwornik niskotonowy instalowany jest w ścianie lub w suficie. Do niego doprowadzony jest przewód głośnikowy. W meblu rtv musimy przewidzieć jeszcze jeden wzmacniacz dedykowany do subwoofera. To on napędza subwoofer w ścianie / suficie. Wzmacniacz subwoofera łączymy przewodem cinch (RCA) z elektroniką AV.

W praktyce - jeżeli subwoofer ma być wolnostojący - na 90 % będzie aktywny. Jeżeli subwoofer ma być montowany w ścianie / suficie - na 90% będzie pasywny.

Subwoofer - różnice w cenie

Są urządzenia, które kosztują 1000 zł. Znajdziecie również subwoofer kosztujący 10 000 zł i więcej. Czy jest różnica pomiędzy nimi ?

Jeżeli spojrzysz jedynie na obrazki w internecie, to czasami może się tak zdarzyć że subwoofer tańszy wydaje się ciekawszym rozwiązaniem, więc po co przepłacać. Subwoofer droższy od tańszego różni się przede wszystkim elementami z których został wykonany. One wszystkie mają obudowę, wzmacniacz, przetwornik, regulację ....

Tańszy subwoofer waży np 10 kg, jest zrobiony z cieńszej obudowy, wzmacniacz jest słaby w okolicach 100W, przetwornik jest 20 cm z małym magnesem bez użycia większej ilości technologii. Drogie subwoofery potrafią mieć wzmacniacz po 1000 W, przetwornik 30 - 40 centymetrowy. Magnes może ważyć sporo kilogramów, elektronika jest zrobiona z lepszej jakości komponentów. Mały przykład:

 

Wyższe modele subwooferów to już takie małe pralki. Robią swietną robotę, dają ogrom frajdy, ale są małymi pralkami :) Zanim kupisz - sprawdź wymiary i miejsce na subwoofer.

Rozwiązaniem w tym przypadku może być wykorzystanie kilku subwooferów. Słyszalne dla każdego jest dołożenie drugiego subwoofera w pomieszczeniu. Oczywiście trzeba się sporo napracować by grały razem, a nie przeciwko sobie. Po dobrym ustawieniu subwooferów frajda jest słyszalna i odczuwalna.

Prawdziwa zabawa zaczyna się od trzech subwooferów. Możemy użyć nawet małych modeli. Jeżeli połączymy je ze specjalizowanym procesorem, który odpowiada za ich wysterowanie to łączymy małe urządzenia z dużym ciśnieniem akustycznym w miejscu odsłuchowym.

Jak to się dzieje ? Subwoofery są łączone do specjalizowanego procesora. Może ich być maksymalnie osiem. To on odpowiada za równoczesne poruszanie się membran kolumn frontowych i subwooferów. To procesor odpowiada za odpowiednie opóźnienia w czasie, tak by dźwięk z kilku miejsc (subwoofery w różnych miejscach w pomieszczeniu) docierał do słuchacza w dokładnie tym samym czasie. A tam gdzie się fale nakładają , a nie zwalczają - zaczyna się frajda.

 

Można by jeszcze długo :)

Jeżeli poszukujesz dobrego subwoofera za kilkaset złotych, za kilka tysięcy złotych czy za kilkadziesiąt tysięcy złotych - mieliśmy je wszystkie w ręku.

Subwoofer - jakiego producenta wybrać ?

W naszej ofercie znajdziesz 

subwoofer REL, Velodyne, SVS, Monitor Audio, KEF, Paradigm, Dali, Focal, Jamo, Heco, Klipsch, Magnat,  Taga Harmony i wielu innych producentów. Oferujemy najlepszą cenę, pomoc w zakupie, dobre okablowanie połączeniowe do subwoofera i naszą wiedzę :)

Zapraszamy

Piotr Pabian

 

Wybierz w filtrowaniu produktów: subwoofer do zabudowy lub subwoofer tradycyjny

 

Subwoofery:

 

Heco Ambient 88 F 88F subwoofer naścienny

Heco Ambient 88 F 88F subwoofer naścienny

Heco Ambient 88F - subwoofer aktywny Subwoofer do zawieszenia na ścianie, dzięki swojej zaledwie 16 cm głębokości, subwoofer może zmieścić ...
2 579,00 zł