KEF Ci5160RL-THX Extreme Home Theatre

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KEF
  • Dostępność: Jest Jest
  • kpl.
  • Cena netto: 43 902,44 zł / kpl. 54 000,00 zł / kpl.
  • Oblicz

KEF Ci5160RL-THX w wersji STEREO / KINO DOMOWE. Cena za pięć głośników.

Głośnik ścienny instalacyjny podtynkowy  z maskownicą. 

Kształt prostokątny. Trójdrożny.

Przetwornik niskotonowy 4 x 160 mm 

Głębokość montażu 99 mm.

Wielkość otworu do montażu  1052 x 209 mm.

Wymiary zewnętrzne głośnika 1070 x 230 mm

Głośnik ścienny KEF Ci5160RL-THX

Ci5160RL-THX został wyposażony w masywną aluminiową ściankę przednią, która eliminuje drgania i jest idealną platformą dla 160-milimetrowego przewornika średnio-wysokotonowego Uni-Q z mandarynkowym falowodem oraz czterech głośników niskotonowych o średnicy 160 mm. Zdolne do połączenia bi-wire i bi-amp Ci5160RL-THX zapewniają obietnicę najwyższej wydajności wszystkich głośników KEF z serii R.
 
W zestawie znajduje się:
- głośnik instalacyjny do montażu w ścianie
- metalowa maskownica biała
- szablon montażowy
- opcjonalnie można dokupić czarną maskownicę materiałową. Osobny produkt.
 
Kompatybilne z kalsycznymi kolumnami z serii R.
 
 

Zestaw składa się z następujących elementów:

- głośniki podtynkowe frontowe KEF Ci5160RL-THX - 2 sztuki

- głośnik podtynkowy centralny KEF Ci3160RL-THX - 1 sztuka

- głośniki podtynkowe tylne surround KEF Ci3160RL-THX - 2 sztuki

Głośniki podtynkowe instalacyjne w wersji stereo/kino domowe. Dwa głośniki instalacyjne do zamontowania przy telewizorze jako głośniki frontowe, jeden głośnik do zamontowania pod lub nad TV jako głośnik centralny oraz dwa głośniki podtynkowe jako głośniki tylne ścienne lub w suficie.  

System warto rozbudować o subwoofer podtynkowy lub tradycyjny. W naszej ofercie szeroka gama subwooferów. System można rozbudować o kolejne głośniki tradycyjne lub podtynkowe budując np. system Dolby Atmos.

 
 
 
Nowa niesamowita seria Ci R przeznaczona do kina domowego z instalacją własną posiada imponujące właściwości akustyczne klasycznego podłogowego sprzętu firmy KEF, od którego wzięła swoją nazwę. Oferuje pełną dramatyzmu i intensywności emocji jakość dźwięku kinowego.
 
 
Wyposażony w wyrafinowany przetwornik z technologią Uni-Q firmy KEF, która umieszcza głośnik wysokotonowy w akustycznym środku przetwonika bas / midrange. W ten sposób dźwięk wydobywa się z jednego miejca w osi. Zarówno głośnik wysokotonowy, jak i głośnik niskotonowy mogą działać jako źródło punktowe, które rozprasza dźwięk szeroko i równomiernie w całym pomieszczeniu. 
 
Ci5160RL-THX to wbudowany głośnik z certyfikatem THX SELECT2. Głębokie zrozumienie procesu tworzenia filmów i dźwięku przestrzennego stanowi sedno każdego systemu głośników 2.1, 5.1 i 7.1 z certyfikatem THX. Zaprojektowany z uwzględnieniem cech profesjonalnych głośników studyjnych, THX odtwarza balans tonalny końcowego miksu filmowca w Twoim salonie. Wyniki? Sekwencje akcji mają wpływ, a momenty oparte na dialogu są naturalne i angażujące. 

Głośniki ścienne z certyfikatem THX zapewniają odpowiednią charakterystykę częstotliwościową oraz wysoką jakość wyjściową i obrazową tradycyjnego głośnika skrzynkowego. Zapewnia to najlepsze połączenie obu światów - dźwięk przestrzenny THX wysokiej jakości który harmonijnie łączy się z każdym wystrojem pomieszczenia.

 

 

Aby wykorzystać w pełni potencjał głośników producenta KEF zalecamy użycie obudów podtynkowych. Do wyboru albo gotowe rozwiązania producenta KEF, albo przygotowane na Państwa zamówienie obudowy o dopasowanym rozmiarze. Pełna oferta akcesorii do głośników instalacyjnych KEF w naszym sklepie.

 

KOLOR Biały
IMPEDANCJA NOMINALNA 4 Ω
WRAŻLIWOŚĆ 90 dB (2,83 V / 1 m)
PASMO PRZENOSZENIA 40Hz - 28kHz (± 6dB) otwarte
CZĘSTOTLIWOŚCI CROSSOVER 300 Hz, 2,4 kHz
JEDNOSTKI NAPĘDOWE LF: 4 x 160 mm (  6,5 cala ) MF: 160  mm ( 6,5 cala) HF: 25 mm (1 cale) Uni-Q
ZALECANA MOC WZMACNIACZA 40 - 250 W
WYMIARY ZEWNĘTRZNE PRODUKTU H x W x D: 1070 x 230 x 105,7 mm (42,13 x 9,06 x 4,16 cala) 
H x W x D z kratką: 1073 x 242 x 112,4 mm (42,24 x 9,53 x 4,43 cala)
WYMIARY WYCIĘCIA H x W: 1052 x 209 mm (41,42 x 8,23 cala)
GŁĘBOKOŚĆ MONTAŻU Z POWIERZCHNI 99 mm (3,9 cala)
MASA NETTO 19 kg (41,89 funta)
UWAGI KEF zastrzega sobie prawo, zgodnie z ciągłymi badaniami i rozwojem, do zmiany lub zmiany specyfikacji. E & OE. THX, logo THX i Ultra2 są znakami towarowymi THX Ltd. THX i logo THX są zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych i innych jurysdykcjach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Głośnik ścienny KEF Ci3160RL-THX

Ci3160RL-THX został wyposażony w masywną aluminiową ściankę przednią, która eliminuje drgania i jest idealną platformą dla 160-milimetrowego przewornika średnio-wysokotonowego Uni-Q z mandarynkowym falowodem oraz dwóch głośników niskotonowych o średnicy 160 mm. Zdolne do połączenia bi-wire i bi-amp Ci3160RL-THX zapewniają obietnicę wydajności wszystkich głośników KEF z serii R.
IMPEDANCJA NOMINALNA 4 Ω
WRAŻLIWOŚĆ 90 dB (2,83 V / 1 m)
PASMO PRZENOSZENIA 45Hz - 28kHz (± 6dB) otwarte z powrotem
CZĘSTOTLIWOŚCI CROSSOVER 340 Hz, 2,5 kHz
JEDNOSTKI NAPĘDOWE LF: 2 x 160 mm ( 
6,5 cala ) MF: 160 
mm ( 6,5 cala) HF: 25 mm (1 cale) Uni-Q
ZALECANA MOC WZMACNIACZA 30 - 180 W
WYMIARY ZEWNĘTRZNE PRODUKTU H x W x D: 680 x 230 x 105,7 mm (26,77 x 9,06 x 4,16 cala)
WYMIARY WYCIĘCIA H x W: 660 x 209 mm (25,98 x 8,23 cala)
GŁĘBOKOŚĆ MONTAŻU Z POWIERZCHNI 99 mm (3,9 cala)
MASA NETTO 11,7 kg (25,79 funta)
UWAGI KEF zastrzega sobie prawo, zgodnie z ciągłymi badaniami i rozwojem, do zmiany lub zmiany specyfikacji. E & OE. THX, logo THX i Ultra2 są znakami towarowymi THX Ltd. THX i logo THX są zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych i innych jurysdykcjach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

 

Całkiem nowa linia głośników instalacyjnych prostokątnych została zaprojektowana specjalnie do odtwarzania muzyki poważnej jak i odsłuchu zestawu kina domowego. Głośnik KEF Ci4100QL posiadający 100mm przetwornik średnio-wysokotonowy Uni-Q uzupełniony trzema przetwornikami niskotonowymi został zaprojektowany do małych i średnich pomieszczeń odsłuchowych. W przypadku większych pomieszczeń seria THX ma do zaoferowania model Ci3160RL-THX wyposażony w 16,5 cm przetwornik średnio-wysokotonowy Uni-Q wraz z parą 16,5 cm przetworników niskotonowych.

Aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku w kinie domowym stworzony został ekstremalny głośnik do montażu w ścianie – KEF Ci5160RL-THX który został doposażony o kolejne dwa głośniki niskotonowe umieszczone w sztywnej obudowie z aluminium w celu zaoferowania wyjątkowej jakości muzyki i filmów.

 

 

 

 


Kluczowe cechy

Technologia KEF Uni-Q® - ta zastrzeżone rozwiązanie jest umieszczaniem głośnika wysokotonowego w akustycznym centrum głośnika niskotonowego zapewniając szeroki zakres dyspersji o jednolitej charakterystyce dźwięku w całej przestrzeni. Ponieważ wysokie i niskie częstotliwości pochodzą z tego samego punktu, problemy z dźwiękiem związane z przesunięciem fazowym są praktycznie eliminowane. Zapewnij gładkie pokrycie przekroju szerszej przestrzeni odsłuchowej.Kratka magnetyczna - dla bezpieczeństwa i łatwości instalacji kratki mocowane przez potężny obwód magnetyczny i można je malować / dopasować do dowolnego wystróju wnętrza

 

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa

- pełna gwarancja

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów

- najlepsze ceny, przemyślane produkty gratisowe

- fachowe doradztwo przy zakupie

- ubezpieczona przesyłka kurierska

- jesteśmy sklepem stacjonarnym, w którym możesz odebrać zakupione produkty

- możliwość rozłożenia płatności na raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.

 

 

Montaż w ścianie/suficie z płyt kartonowo gipsowych:

Aby zamontować głośnik zdejmij metalową maskownicę. Należy wyciąć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Łączymy głośnik z kablami głośnikowymi wcześniej przygotowany w danym miejscu montażowym. Wkładamy głośnik w otwór montażowy. Dokręcając śruby pod maskownicą głośnik zahacza się łapkami o płytę GK lub o uchwyt montażowy. Dokręcamy śruby z wyczuciem. Przykładamy maskownicę metalową. Gotowe.

 

Przykładowy film montażowy w oparciu o podobne głośniki podtynkowe

 

Wersja lepsza brzmieniowo:

Zalecamy montaż obudowy głośnikowej pod płytą kartonowo gipsową. Obudowa głośnikowa jest specjalnie zaprojektowana do tego głośnika. Odpowiednia pojemność obudowy pozwala na wygenerowanie lepszego basu. Dodatkowo skrzynka zapobiega przenoszeniu się dźwięku do innych pomieszczeń oraz generowania dodatkowych niepotrzebnych drgań/dźwięków.  Dalej montaż jak powyżej.

Lista dostępnych obudów do tego głośnika poniżej na stronie internetowej w zakładce AKCESORIA lub więcej informacji udzielamy telefonicznie.

 

Montaż w ścianie litej:

- wyciąć / wykuć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Wewnątrz wydrążyć zagłębienia, tak by łapki głośnika mogły się zahaczyć o ścianę. Dalej postępować jak powyżej.

- na etapie budowy/remontu wykuć odpowiedniej wielkości otwór i zamontować ramkę montażową, którą przykrywa się tynkiem. Głośnik zahacza się o ramkę montażową......

Wersja lepsza brzmieniowo:

- na etapie budowy/remontu zamontować obudowę głośnikową specjalnie zaprojektowaną pod ten głośnik, którą montuje się zgodnie z wytycznymi producenta.

 

 

Dokładamy wszelkich starań by prezentować poprawne dane, ale zastrzegamy sobie możliwość popełnienia błędu z naszej strony oraz ze strony producenta.