Focal 100ICLCR5 system 5.0

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Focal
 • Dostępność: Jest Jest
 • kpl.
 • Cena netto: 8 191,06 zł / kpl. 11 995,00 zł 10 075,00 zł / kpl.
 • Oblicz

Focal 100ICLCR5 w wersji stereo i kino domowe. Cena za pięć głośników.

Głośnik sufitowy instalacyjny podtynkowy kwadratowy z maskownicą kwadratową.

Obudowa zamknięta - gotowy kolumna głośnikowa do montażu.

Przetwornik niskotonowy 2 x 13 cm + 21 cm pasywna membrana.

Głębokość montażu  15 cm.

Otwór do montażu 328 x 328 mm.

Wymiary zewnętrzne głośnika 354 x 354 mm

Głośnik sufitowy Focal 100ICLCR5

STWÓRZ NIEWIDZIALNY SYSTEM

Zestaw składa się z następujących elementów:

- głośniki podtynkowe frontowe Focal 100ICLCR5 z maskownicą kwadratową - 2 sztuki

- głośnik podtynkowy centralny Focal 100ICLCR5 z maskownicą kwadratową - 1 sztuka

- głośniki podtynkowe tylne surround Focal 100ICLCR5 z maskownicą kwadratową - 2 sztuki

Głośniki podtynkowe instalacyjne w wersji stereo/kino domowe. Trzy głośniki instalacyjne (frontowe + centralny) do zamontowania w przedniej części pomieszczenia w okolicach telewizora W SUFICIE plus dwa głośniki instalacyjne jako głośniki tylne W SUFICIE.  Dodatkowo głośniki mają możliwość regulacji ilości średnich oraz wysokich tonów + regulację w kierunku słuchacza całego modułu średnio - wysokotonowego.

System warto rozbudować o subwoofer podtynkowy lub tradycyjny. W naszej ofercie szeroka gama subwooferów. System można rozbudować o kolejne głośniki tradycyjne (podłogowe, podstawkowe) lub podtynkowe budując np. system Dolby Atmos.

 

Oto arcydzieło dla systemu kina domowego (w dedykowanych pokojach lub salonach), zainstalowane w suficie. Jest również idealny do bardzo dużych pomieszczeń bez żadnej tylnej ściany w pobliżu. Pięć możliwych zastosowań: przedni lewy, środkowy lub prawy kanał, tylny lewy i tylny prawy kanał. 

Ten głośnik sufitowy ma nowy aluminiowy przetwornik kopułkowy z odwróconą kopułką, bardziej kompaktowy, poprawiający dyspersję dźwięku. Dwie jednostki napędowe są również wyposażone w nowy stożek z polyglassu (5 " - 13 cm). Nowy crossover poprawia odsłuch poza osią i pozwala uniknąć "efektu prysznica". Jego trzypozycyjny przełącznik umożliwia wybranie lewego, środkowego lub prawego kanału w celu regulacji poziomu wysokich tonów.

 

Seria 100 zapewnia z łatwością nieoczekiwaną muzykalność w domu . Pozwól się zaskoczyć technologią kryjącą się za tym produktem, wydajnym wzornictwem i idealnymi funkcjami, które ułatwią korzystanie z niego w tej cenie.

Zdjęcie poglądowe:

Wszystkie produkty serii 100 mogą być używane do wzmacniania klasycznych systemów Hi-Fi, w szczególności głośników z serii Chorus 700, dla osób poszukujących dyskretnego, wysokiej jakości systemu kina domowego

Głośnik wyposażony jest w przełącznik w jakiej pozycji pracuje:

 • typ: 2-drożny sufitowy
 • przetworniki: 2x 5"(13 cm) średniotonowy Polyglass, 1" (25 mm) odwrócona kopułka wysokotonowa, 8" (21 cm) przetwornik pasywny
 • czułość (2,83 V / 1m): 92 dB
 • pasmo przenoszenia (±3 dB): 65 Hz - 23 k Hz
 • punkt niskiej częstotliwości (-6 dB): 55 Hz
 • impedancja nominalna: 8 Ω
 • impedancja minimalna: 4,6 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 25 - 120 W

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa

- pełna gwarancja

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów

- najlepsze ceny, przemyślane produkty gratisowe

- fachowe doradztwo przy zakupie

- ubezpieczona przesyłka kurierska

- jesteśmy sklepem stacjonarnym, w którym możesz odebrać zakupione produkty

- możliwość rozłożenia płatności na raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.

 

 

Montaż w ścianie/suficie z płyt kartonowo gipsowych:

Aby zamontować głośnik zdejmij metalową maskownicę. Należy wyciąć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Łączymy głośnik z kablami głośnikowymi wcześniej przygotowany w danym miejscu montażowym. Wkładamy głośnik w otwór montażowy. Dokręcając śruby pod maskownicą głośnik zahacza się łapkami o płytę GK lub o uchwyt montażowy. Dokręcamy śruby z wyczuciem. Przykładamy maskownicę metalową. Gotowe.

 

Przykładowy film montażowy w oparciu o podobne głośniki podtynkowe

 

Montaż w ścianie litej:

- wyciąć / wykuć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Wewnątrz wydrążyć zagłębienia, tak by łapki głośnika mogły się zahaczyć o elementy sufitu. Dalej postępować jak powyżej.

- na etapie budowy/remontu wykuć odpowiedniej wielkości otwór i zamontować ramkę montażową, którą przykrywa się tynkiem. Głośnik zahacza się o ramkę montażową......

 

Dokładamy wszelkich starań by prezentować poprawne dane, ale zastrzegamy sobie możliwość popełnienia błędu z naszej strony oraz ze strony producenta.