Dali Phantom S-80 - głośniki NA lub W ścianie - Negocjuj cenę / Raty 0%

Dali PHANTOM S-80 duży głośnik ścienny do dobrego stereo i kina domowego. Nagroda EISA i inne. Głośnik razem z obudową głośnika.

Przetwornik niskotonowy: 20 cm

Głębokość montażu: 10,3 cm

Wielkość otworu do montażu: 615 x 370 mm

Wymiary zewnętrzne głośnika: 648 x 403 mm

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Dali Phantom
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena netto: 4 877,24 zł / szt. 5 999,00 zł / szt.
  • szt.

 

Szybki kontakt

Sklep internetowy

Glosniki-instalacyjne.pl

59-300 Lubin

tel. 503 333 088

sklep@glosniki-instalacyjne.pl

Logistyka

tel. 798 338 931

Konto firmowe mBank
25 1140 2004 0000 3602 7566 1300

Szybka dostawa kurierem DPD. W 95% w 24 godziny od NADANIA. Przesyłka ubezpieczona na wypadek zaginięcia lub uszkodzenia na nasz koszt. 

W pełni bezpieczne zakupy. Jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży. Gwarancja polskiego dystrybutora. Do każdego zakupu paragon lub faktura.

Ten produkt możesz kupić na raty 0% bez wychodzenia z domu. Wybierz płatność raty w koszyku.

W zestawie kupisz taniej

Dali Phantom S-80 - głośniki NA lub W ścianie - Negocjuj cenę / Raty 0%

Dali Phantom S-80 - głośniki NA lub W ścianie - Negocjuj cenę / Raty 0%

5 999,00 zł
(4 877,24 zł)
Obudowa podtynkowa Back Box dla PHANTOM S-80, S-180

Obudowa podtynkowa Back Box dla PHANTOM S-80, S-180

1 699,00 zł
(1 381,30 zł)
7 698,00 zł (6 258,54 zł)
6 928,20 zł (5 632,69 zł)
Dali Phantom S-80 - głośniki NA lub W ścianie - Negocjuj cenę / Raty 0%

Dali Phantom S-80 - głośniki NA lub W ścianie - Negocjuj cenę / Raty 0%

5 999,00 zł
(4 877,24 zł)
PHANTOM S-80 OW FRAME DALI Ramka montażowa

PHANTOM S-80 OW FRAME DALI Ramka montażowa

1 799,00 zł
(1 462,60 zł)
7 798,00 zł (6 339,84 zł)
6 999,00 zł (5 540,84 zł)

Głośnik naścienny Dali PHANTOM S-80

 

S-80 to smukły i kompaktowy głośnik do montażu w ścianie, który oferuje pełne pasmo przenoszenia, zbliżone jakościowo do tego, które reprezentuje głośnik podłogowy, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca, tak cennego w przestrzeni domowej.  Dzięki sprawdzonym technologiom, które wykorzystujemy przy produkcji głośników, jako głośnik montowany w ścianie zapewnia on bezkompromisowe osiągi brzmieniowe.

 

Dali Phantom S-80 głośnik naścienny

 

BUDOWA

Obudowa została wykonana z solidnej pyty MDF, wyposażona w łatwy w obsłudze system mocowań i zakończenia. Panel przedni PHANTOM S-80 zgrabnie wtapia się w ścianę dzięki ramce wykonanej z wytłaczanego aluminium, z kolei mocowane magnetycznie maskownice tworzą wizerunek serii PHANTOM S. Dyskretny, prosty, a zarazem nowoczesny design subtelnie zgrywa się z otoczeniem, a przy okazji jest przyjemny dla oka.

 

Dali Phantom S ;iving room

 

TECHNOLOGIA SMC

Zegarmistrzowska precyzja oraz redukcja zniekształceń zapewnione przez technologię miękkiego materiału magnetycznego (SMC), pierwotnie opracowanego przy tworzeniu serii EPICON, skłoniły nas do zastosowania tego rozwiązania w głównym głośniku niskotonowym PHANTOM S-80. 

Technologię SMC cechuje unikalną zdolność bardzo wysokiej przewodności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej. Dzięki temu uzyskuje się ogromną redukcję zakłóceń spowodowanych przez histerezę i prądy wirowe wokół rdzenia nabiegunnika. Mówiąc wprost: znacząco ogranicza poziom zniekształceń, a jednocześnie zapewnia dostarczenie wszystkich wartości dobrego systemu magnetycznego. 

Poprzez obudowanie rdzenia nabiegunnika, wykonanego z SMC, pierścieniami aluminiowymi oraz 1,5-calową czterowarstwową cewką głosową uzyskaliśmy optymalną kontrolę, niski poziom zniekształceń oraz możliwość przenoszenia dużej mocy. Otoczka o niskiej stratności, struktura membrany oraz pokrywa przeciwpyłowa dobrze się sprawdzają przy odtwarzaniu tonów średnich. Mniejsza niż zwykle pokrywa przeciwpyłowa została wygięta na zewnątrz w ramach zoptymalizowania głębokości głośnika niskotonowego. 

Wszystko to łączy ze sobą przepustowość ze zdumiewającą szczegółowością dźwięku oraz zdolnością obsługi dobrze kontrolowanego basu oraz odtwarzania tonów średnich.

PRZETWORNIKI

Zastosowany w PHANTOM S-80, specjalnie opracowany, 8-calowy głośnik niskotonowy został zaprojektowany i zoptymalizowany zarówno w zakresie niskich, jak i średnich tonów. Postanowiliśmy stworzyć rdzeń głośnika na bazie miękkiego magnetycznego materiału SMC, który został opracowany dla serii EPICON. Technologię SMC wybraliśmy ze względu na unikalną zdolność tego materiału do znacznego ograniczania poziomu zniekształceń dźwięku. 

Wyposażony w o 70% większą powierzchnię, 8-calowy woofer jest w stanie poruszać większą ilością powietrza oraz produkować większe ciśnienie dźwięku przy bardzo niskich częstotliwościach w porównaniu ze standardowymi 6,5-calowymi głośnikami niskotonowymi. A wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu dokładności dostarczanego dźwięku, bogatym brzmieniu tonów średnich oraz pełnego pasma przenoszenia, które są charakterystyczne dla tradycyjnych głośników podłogowych. 

Obracany hybrydowy moduł wysokotonowy w PHANTOM S-80 stanowi świetne rozwiązanie dla częstotliwości wysokich dzięki połączeniu miękkiej kopułki głośnika wysokotonowego z głośnikiem wstęgowym. Takie rozwiązanie zapewnia niezwykłą reprezentację oraz dyspersję dźwięków o wysokiej częstotliwości, która przewyższa technologię stosowaną w innych głośnikach wysokotonowych. 

Zarówno głośnik z miękką kopułką, jak i głośnik wstęgowy są pozbawione jakichkolwiek elementów dodatkowych w swoim paśmie roboczym, np. rezonansów czy wysokich wartości Q peak. Hybrydowy moduł wysokotonowy charakteryzuje się niezwykle wygładzoną i szeroką dyspersją horyzontalną, która stanowi jeden ze znaków firmowych projektowanych przez nas dźwięków. Optymalna dyspersja horyzontalna wynika także z bardzo precyzyjnego zaprojektowania powierzchni czołowej tego modułu wysokotonowego. 

Do cech charakterystycznych głośników wysokotonowych z miękką kopułką należy niska częstotliwość rezonansu, możliwość przenoszenia dużej mocy oraz wyjątkowo duża rezerwa na wysokie poziomy ciśnienia akustycznego i ekstremalne wychylenia. 

Marka magnetostatycznego wysokotonowego głośnika wstęgowego to prawdziwy mistrz horyzontalnego rozprowadzania wysokich częstotliwości, a także wyjątkowy partner dla głośnika wysokotonowego z miękką kopułką, który ma wyjątkową zdolność do odtwarzania częstotliwości od poziomu 2 kHz wzwyż.

 

INSTALACJA

Przy instalowaniu głośnika PHANTOM S-80 w ścianie, należy umieścić głośnik wstęgowy na wysokości uszu. Z tego względu zdecydowaliśmy się obrócić głośnik „do góry nogami” – zamienić miejscami hybrydowy moduł wysokotonowy z głośnikiem niskotonowym. Takie rozwiązanie dało możliwość montażu na bardziej tradycyjnej wysokości, tj. spójnej z odbiornikiem TV, a nie pod nim. 

Montując głośniki w takim miejscu odczuliśmy, że faktycznie brzmią one lepiej. Współpraca dźwięku z pomieszczeniem, a zwłaszcza z podłogą uległa poprawie, a i tony niskie stały się lepiej wyeksponowane. 

W PHANTOM S-80 hybrydowy moduł wysokotonowy także postawiliśmy „na głowie”, aby zapewnić krótki dystans pomiędzy kopułką głośnika wysokotonowego a głośnikiem średnio-/niskotonowym. Zapewniliśmy w ten sposób optymalne przekazywanie fal między głośnikiem niskotonowym a głośnikiem wysokotonowym, aby zapewnić reprezentację najniższych częstotliwości. Fizyczny dystans pomiędzy przetwornikami został zoptymalizowany w celu zsumowania dźwięków odtwarzanych przez głośnik nisko- i wysokotonowy. 

Przy montażu głośnika PHANTOM S-80 w pozycji horyzontalnej w funkcji kanału centralnego, należy zwrócić uwagę czy wstęgowy głośnik wysokotonowy znajduje się na wysokości jak najbardziej zbliżonej do wysokości uszu. Spowodowane jest to cechami dyspersyjnymi głośnika wstęgowego. Jako mistrz dyspersji wysokich częstotliwości w linii poziomej, nieco mniej sprawnie radzi sobie z rozprzestrzenianiem wysokich częstotliwości w pasmach pionowych. Tutaj właśnie odczuwa się górującą pozycję głośnika wysokotonowego z kopułką i właśnie dlatego kopułka powinna znajdować niżej niż głośnik wstęgowy. 

Do sedna: Kopułka wysokotonowa powinna znajdować się możliwie jak najbliżej zarówno głośnika wstęgowego, jak i wysokości uszu odbiorcy.

 

SZEROKA DYSPERSJA

Projektując przetworniki przeznaczone do szerokiej dyspersji, ułatwiliśmy wbudowanie głośników w każdym pomieszczeniu zapewniając gładki i dobrze zintegrowany dźwięk dla większej pozycji odsłuchowej. 

Technologia ta idealnie pasuje do modelu PHANTOM S-80, jako że montuje się go zawsze równo z powierzchnią ściany. 
Zastosowanie optymalizacji pozaosiowej gwarantuje, że słuchacz będzie miał dostęp do szerokiego tzw. idealnego punktu odsłuchowego w najlepszym miejscu sceny dźwiękowej, a także pewność, że dźwięk zachowa wysoką jakość, gdy jego odbiór będzie następował z dala od idealnego punktu odsłuchowego. 

Poprzez optymalizację sygnału dźwiękowego przy dystrybucji pozaosiowej, zarówno sygnał bezpośredni, jak i ten odbijany będzie charakteryzowała taka sama, wysoka jakość. Oznacza to bardziej spójną wysoką jakość dźwięku w o wiele większej przestrzeni odsłuchowej. 

Jednakowa dyspersja przy dużym zakresie kątów odsłuchu zapewnia gładką, jednorodną energię rozdzielania dźwięków w pomieszczeniu odsłuchowym, co jest kolejnym istotnym czynnikiem sprzyjającym spójnej i odpowiednio zbalansowanej tonacji. DALI PHANTOM S-80 to kompaktowy głośnik high-end do montażu w ścianie

Widok pomieszczenia z góry:

      

Zdjęcie poglądowe z ramką montażową:

 

Dali Phanotom S z ramką montażową

 

Specyfikacja techniczna:

Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz]: 59 - 25,000
Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB]: 88.0
Impedancja nominalna [Ω]: 6
Maks. SPL [dB]: 108
Sugerowana moc wzmacniacza [W]: 40 - 200
Częstotliwość podziału [Hz]: 2,800 / 15,000
Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący wysoką częstotliwośc, Ilość: 1 x 17 x 45 mm
Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik wyposażony w membranę dla wysokiej częstotliwości: Wstęgowy 
High frequency driver, Quantity: 1 x 28 mm
High frequency driver, Diaphragm type: Kopułka 
Przetwornik niskotonowy: 1 x 8"
Low frequency driver, Diaphragm type: Membrana z włókna drewnianego 
Typ obudowy: Zamknięty 
Wejścia: Pojedynczy przewód 
Rekomendowane umiejscowienie: Naścienny 
Centralny / Soundbar 
Wymiary obudowy (wys. x szer. x gł.) [mm]: 648 x 403 x 110
Wymiary otworu montażowego (wys. x szer. x gł.) [mm]: 615 x 370 x 103
Masa [kg]: 13.5
Dołączone akcesoria:

Instrukcja obsługi 
Wycinany szablon 
Klucz imbusowy 3 mm 

 

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów

- najlepsze ceny, przemyślane produkty gratisowe

- fachowe doradztwo przy zakupie

- ubezpieczona przesyłka kurierska

- jesteśmy sklepem stacjonarnym, w którym możesz odebrać zakupione produkty

- możliwość rozłożenia płatności na raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.

 

 

Montaż w ścianie/suficie z płyt kartonowo gipsowych:

Aby zamontować głośnik zdejmij metalową maskownicę. Należy wyciąć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Łączymy głośnik z kablami głośnikowymi wcześniej przygotowany w danym miejscu montażowym. Wkładamy głośnik w otwór montażowy. Dokręcając śruby pod maskownicą głośnik zahacza się łapkami o płytę GK lub o uchwyt montażowy. Dokręcamy śruby z wyczuciem. Przykładamy maskownicę metalową. Gotowe.

 

Przykładowy film montażowy w oparciu o podobne głośniki podtynkowe

 

 

Montaż w ścianie litej:

- wyciąć / wykuć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Wewnątrz wydrążyć zagłębienia, tak by łapki głośnika mogły się zahaczyć o ścianę. Dalej postępować jak powyżej.

- na etapie budowy/remontu wykuć odpowiedniej wielkości otwór i zamontować ramkę montażową, którą przykrywa się tynkiem. Głośnik zahacza się o ramkę montażową......

 

 

Lista dostępnych akcesorii do tego głośnika na dole strony.

 

Atrybuty produktu

Kształt maskownicy: Prostokątny
Głębokość montażowa: powyżej 10 cm
Szerokość otworu (przy montażu pionowo): powyżej 30 cm
Wysokość otworu (przy montażu pionowo): powyżej 40 cm
Odporny na wilgoć: Nie