Dali Phantom M-250 smukły i wszechstronny głośnik ścienny

Dali  Phantom M-250 - smukła i wszechstronna konstrukcja głośnika została opracowana do wielokanałowego montażu w ścianie. Oferuje przestrzenny i wypełniający pomieszczenie dźwięk DALI w Twoim kinie domowym - bez fizycznego zdominowania salonu.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Dali Phantom
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena netto: 2 682,11 zł / szt. 3 299,00 zł / szt.
  • szt.

 

Szybki kontakt

Sklep internetowy

Glosniki-instalacyjne.pl

59-300 Lubin

tel. 503 333 088

sklep@glosniki-instalacyjne.pl

Logistyka

tel. 798 338 931

Konto firmowe mBank
25 1140 2004 0000 3602 7566 1300

Szybka dostawa kurierem DPD. W 95% w 24 godziny od NADANIA. Przesyłka ubezpieczona na wypadek zaginięcia lub uszkodzenia na nasz koszt. 

W pełni bezpieczne zakupy. Jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży. Gwarancja polskiego dystrybutora. Do każdego zakupu paragon lub faktura.

Ten produkt możesz kupić na raty 0% bez wychodzenia z domu. Wybierz płatność raty w koszyku.

Głośnik ścienny Dali Phantom M-250 (M250)


Prezentowany głośnik pozwala cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem z kompaktowych wbudowanych głośników, które są w stanie wypełnić pokój - dyskretnie ukryte w ścianach. Głośnik M-250 oferuje sprawdzoną technologię, dziesięciolecia doświadczenia i wiele zalet z naszej referencyjnej serii PHANTOM S. Seria PHANTOM M prezentuje bardziej kompaktowy wygląd w bardziej przystępnej cenie.

 

Dali Phantom M-250 home living room


Wymiar otworu do montażu: 751 x 226 x 102

Wymiar zewnętrzny głośnika: 774 x 253 x 105

Wymiar zewnętrzny maskownicy: 778 x 256 x 107

Głębokość głośnika do montażu: 102 mm

Głębokość całkowita głośnika: 105 mm 


Dali Phantom M-250 bok

Dali Phantom maskownica grille


Głośnik M-250
wykorzystuje dwa 5,25-calowe głośniki niskotonowe z włókna drzewnego, które zostały zaprojektowane z dość „płaską” geometrią stożka, aby zwiększyć głośność obudowy. Wszystkie poszczególne elementy w sterownikach PHANTOM M są montowane na miejscu. Działają one w spójny sposób, aby odtwarzać czysty, szczegółowy dźwięk, bez koloryzacji i niepożądanych zniekształceń. Każdy sterownik jest skonfigurowany tak, aby pasował do modelu, do którego jest przeznaczony. Odbywa się to poprzez optymalizację przetworników basowych pod kątem długich wychyleń, a przetwornika średniotonowego dla dużego, użytecznego zakresu częstotliwości, dzięki czemu dobieg jest obsługiwany w zwrotnicy, a nie w przetworniku.

Głośniki niskotonowe wykorzystują naszą opatentowaną technologię SMC w układzie magnesu, co prowadzi do bardzo niskiego wyniku histerezy, a tym samym do minimalnych zniekształceń.


Dali Phantom głośnik niskotonowy woofer

 

Ponadwymiarowy 28-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką w PHANTOMIE M-250 jest produkowany wewnętrznie i zbudowany z myślą o maksymalnej dynamice, doskonałej mocy i fantastycznej integracji z częstotliwościami średnimi.

Membrana oparta jest na ultralekkim splocie. W porównaniu z większością miękkich głośników wysokotonowych dostępnych na rynku, materiał kopułkowy DALI ma mniej niż połowę masy (0,060 mg na mm2). Względnie duża membrana pozwala głośnikowi wysokotonowemu wygenerować wyższy poziom ciśnienia akustycznego przy mniejszym wychyleniu, ograniczając ruch cewki głosowej do minimum.

Głośnik wysokotonowy z miękką kopułką jest dodatkowo zoptymalizowany pod kątem większej przepustowości w jego dolnym obszarze częstotliwości. Zapewnia to optymalne przejście z głośników niskotonowych do głośnika wysokotonowego, tworząc dobrze zrównoważoną, niewymuszoną i bardzo spójną wyższą średnicę.

 

Dali Phantom Głośnik wysokotonowy

 

PHANTOM M-250 posiada głębokość montażową wynoszącą zaledwie 100 mm. Jest to niezwykle kompaktowy rozmiar jak na głośnik ścienny klasy Hi-end. Aby więc osiągnąć maksymalną objętość wewnętrzną potrzebną do reprodukcji niskich częstotliwości, zdecydowaliśmy się na obudowę wykonaną ze wzmacnianego włóknem szklanym materiału ABS o ogólnej doskonałej wytrzymałości strukturalnej. Podwójne porty basowe zwalniają ciśnienie powstałe w kompaktowej obudowie, co zapewnia atrakcyjny, obszerny dźwięk.

Przednia przegroda i krawędź PHANTOM M-250 są lakierowane na matową czerń, a na froncie nie ma błyszczących detali. Pozwala to na bezproblemową integrację z dowolnym systemem kina domowego, ponieważ nie chcesz, aby światło z projektora odbijało się i wracało do Ciebie.

Wąskie ramki magnetycznej przedniej maskownicy pozwalają na nieinwazyjną aplikację. Maskownicę można pomalować na dowolny kolor.

 

Dali Phantom M-250 obudowa

 

Zastosowanie SMC (miękkiego związku magnetycznego) w PHANTOM M-250 ma wiele zalet, ale wprowadzając SMC do obszaru w pobliżu szczeliny magnetycznej, nadrzędnym rezultatem jest znaczne zmniejszenie zniekształceń spowodowanych stratami w silniku magnesu.

Unikalna zdolność SMC do zapewnienia wysokiej przewodności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej, zapewnia nam wszystkie pożądane cechy naprawdę dobrego magnesu na głośnik, bez tradycyjnych wad.

Podczas korzystania z magnesów na bazie żelaza w głośnikach magnetyzacja i demagnetyzacja wprowadzane przez zmieniające się kierunki prądu nie zachodzą w tym samym tempie. Proces rozmagnesowywania przebiega wolniej niż magnesowanie. Zjawisko to nazywa się histerezą i jest znanym problemem w prawie wszystkich systemach silnikowych z magnesami na głośniki.

Problem z histerezą polega na tym, że wprowadza ona niezamierzony opór do cewki głosowej, powodując niepożądane zniekształcenie. Przyczyną histerezy jest to, że żelazo jest nie tylko przewodzące magnetycznie, ale także bardzo przewodzące elektrycznie.

Z drugiej strony SMC jest bardzo silnie przewodzący magnetycznie, ale ma bardzo niską przewodność elektryczną (około 1/10 000 żelaza). Rezultatem zastosowania SMC jest prawie brak histerezy, a zatem brak zniekształceń.

 

Głośnik ścienny Dali Phantom M-250 SMC

 

Zawartość opakowania:

Głośnik pakowany jest pojedynczo w opakowaniu. Kupując ten głośnik otrzymujecie Państwo:

- głośnik :)

- maskownicę metalową białą, z możliwością malowania, maskownica magnetyczna

(na zdjęciu na maskownicy znajduję się folia zabezpieczająca)

- szablon montażowy ułatwiający odrysowanie wielkości otworu do montażu,

- instrukcję obsługi.

Dali Phantom M-250 box zawartość opakowania

Dali Phantom M-250 box zawartośc opakowania

 

Opis producenta / serii głośników

Od 1983 roku firma DALI - Danish Audiophile Loudspeaker Industries - opracowuje i produkuje głośniki hi-fi zgodnie ze swoją wizją, której ucieleśnieniem jest idealne brzmienie, wygląd i wrażenie wywierane przez głośniki. 

Więcej informacji o pozostałych modelach na naszej stronie glosniki-instalacyjne.pl

 

Gwarancja na głośniki

Aktualne informacje o gwarancji dla użytkownika końcowego oraz gwarancji na firmę znajdziesz w naszej zakładce na stronie głównej sklepu internetowego o nazwie GWARANCJE. Tam określone są wszystkie warunki gwarancji i od czego one zależą. Gwarancja na wszystkie produkty w naszej ofercie jest realizowana w Autoryzowanym Serwisie danego producenta w kraju. Mamy podpisane stosowne umowy handlowe.

 

Cena na głośniki

Prezentujemy przemyślaną ofertę na głośniki sufitowe i ścienne. Oferujemy do każdego produktu przewody głośnikowe, obudowy podtynkowe, transport ubezpieczony oraz inne gratisy o dużej wartości. Dokładamy starań by nasze ceny były bardzo konkurencyjne oraz by w cenie było kompletne rozwiązanie - oszczędzając Państwa czas i chroniąc przed niemiłymi niespodziankami podczas zakupu w internecie. Gwarantujemy, że wszystkie produkty pochodzą z polskiej dystrybucji co poza ceną daje Państwu spokój w przypadku stresujących niemiłych sytuacji.


Specyfikacja techniczna:

Zakres częstotliwości (+/- 3 dB) [Hz] 58 - 24 000
Czułość (2,83 V / 1 m) [dB] 89,0
Nominalna impedancja [omy] 6
Maksymalny SPL [dB] 107
Zalecana moc wzmacniacza [W] 30 - 180
Częstotliwość podziału [Hz] 2700
Sterownik wysokiej częstotliwości, ilość 1 x 28 mm
Sterownik wysokiej częstotliwości, typ membranowy Miękka kopuła tekstylna
Sterownik niskiej częstotliwości, ilość 2 x 5,25 "
Przetwornik niskiej częstotliwości, typ membranowy Stożek z włókna drzewnego
Rodzaj obudowy Vented Box (2 x porty basowe)
Połączenie wejściowe Pojedynczy drut
Ekranowanie magnetyczne Nie
Zalecane miejsce docelowe Center / Soundbar
In-Wall
Na ścianie
Wymiary (wys. X szer. X gł.) [Mm] 774 x 253 x 105
Wymiary wycięcia (wys. X szer. X gł.) [Mm] 751 x 226 x 102
Akcesoria w zestawie
Szablon wycięcia ręcznego
Bit imbusowy 3 mm
Waga (kg] 8.45

 

 

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów

- najlepsze ceny, przemyślane produkty gratisowe

- fachowe doradztwo przy zakupie

- ubezpieczona przesyłka kurierska

- jesteśmy sklepem stacjonarnym, w którym możesz odebrać zakupione produkty

- możliwość rozłożenia płatności na raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.

Atrybuty produktu

Kształt maskownicy: Prostokątny
Głębokość montażowa: powyżej 10 cm
Szerokość otworu (przy montażu pionowo): 20 - 25 cm
Wysokość otworu (przy montażu pionowo): powyżej 40 cm
Odporny na wilgoć: Nie