Głośniki ogrodowe - dlaczego warto stosować dedykowane rozwiązania?

07-03-2022

Praca, wypoczynek czy działkowa biesiada, mają jedną cechę wspólną. Przebiegają znacznie przyjemniej przy dźwiękach ulubionej muzyki. Oczywiście aby to było możliwe, niezbędne są głośniki. Wiele głośników. Oprócz niewątpliwych atutów dźwiękowych, uczynią nasz ogród jeszcze bardziej zaczarowanym.

Spis treści:

  1. Głośniki zewnętrzne. Zrób to po swojemu
  2. Ekonomiczne i trwałe
  3. Na cztery pory roku
  4. Niech zagrają kamienie

Głośniki zewnętrzne. Zrób to po swojemu

Głośniki zewnętrzne charakteryzują się podwyższoną odpornością na szkodliwe warunki atmosferyczne i umożliwiają realizację wielu ciekawych pomysłów. I tylko od ciebie zależy, czy źródło dźwięku będzie całkowicie ukryte, czy dyskretnie wkomponowane w ogrodową infrastrukturę. Zakładamy, że każdy pomysł jest dobry, aby cieszyć się pięknym, krystalicznie czystym dźwiękiem, a duży wybór głośników pozwoli na skomponowanie nagłośnienia na każdą kieszeń.

Ekonomiczne i trwałe

Pierwszym typem głośników zewnętrznych będą te do złudzenia przypominające głośniki montowane w domach. Jednak kilka podstawowych różnic kwalifikuje je do miana pancernych i odpornych na warunki zewnętrzne. Nie straszne im wilgoć, skrajnie różne temperatury, słońce, deszcz, czy wiatr. Co ważne, podstawowe modele kosztują od kilkuset złotych, a dają całkiem dużo możliwości. Głośniki zewnętrzne, wyposażone w uchwyty montażowe z możliwością regulacji położenia głośnika w pionie lub poziomie, będą dobrym rozwiązaniem za niewygórowaną cenę.

Na cztery pory roku

Kolejną grupą głośników przeznaczonych do dawania dźwiękowych przyjemności są te przystosowane do montażu w podbitkach dachowych. Ładna i jednocześnie wytrzymała obudowa części przedniej oraz wielopunktowe mocowanie, dają poczucie estetyki i stabilności. Ze względu na budowę, znajdą one zastosowanie w zewnętrznych elementach altan. Zabezpieczone uszczelką zapewnią że "IV Pory Roku" będą przyjemnie sączyć się... o każdej porze roku.

Niech zagrają kamienie

I w końcu przechodzimy do głośników przeznaczonych do częściowego wkopania w ziemię i tych imitujących naturalną infrastrukturę. Estetyczne i pomysłowe rozwiązania, które sprawdzą się podczas spaceru działkową ścieżką. Głośnik ukryty w obudowie przypominającej kamień sprawi, że spacer przez ogród wśród subtelnych odgłosów lata będzie możliwy w środku zimy. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze rozwiązania nie będą działały prawidłowo bez odpowiedniej oprawy elektronicznej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pozostajemy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy.