Focal 300 ICA6 głośnik pochylony

05-07-2022

Pochylony głośnik od Focal'a. Sprawdź kiedy można go wykorzystać...

Focal dołączył do swojej oferty nowy model głośnika - 300 ICA6.  Jest to zintegrowany głośnik hi-fi, wyposażony w głośnik nachylony pod kątem 35°, który umożliwia precyzyjne ustawienie na obszar odsłuchu.
 
Warto go wybrać jeżeli chcesz zamontować głośniki w suficie nad TV, a miejsce odsłuchu jest oddalone o kilka metrów.
Wówczas pochylony głośnik sufitowy przekazuje dźwięk w stronę siedzącego słuchacza. Wrażenie jest w pełni wyczuwalne jak by głośniki były po bokach TV.
 
Innym wariantem jest zastosowanie tak pochylonych głośników w wersji Dolby Atmos - jeżeli montujesz głośniki PRZED lub ZA siedzącym słuchaczem. Wówczas pochylenie ponownie umożliwia nam dobre przekazanie dźwięku.
W tym głośniku Focal 300ICA6 przekazujesz pełne pasmo w stronę słuchacza, a nie tylko wysokie tony - jak to jest w przypadku pochylanych jedynie przetworników wysokotonowych.
To duża różnica.
 
Ostatni bardzo ciekawy przypadek wykorzystania pochylonego głośnika instalacyjnego to zamontowanie go w pochylonym suficie na poddaszu. Wówczas możemy uzyskać efekt, że głośnik jest w poziomie pomimo pochylonego sufitu. Jeżeli planujesz dwa głośniki Dolby Atmos montowane nad siedzącym słuchaczem to ta wersja może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
Oczywiście każda instalacja jest nieco inna. Widzieliśmy już sporo. Jeżeli potrzebujecie pomocy w zakresie dobrania głośników - zapraszamy do nas.

 

Focal 300 ICA 6 speaker in ceiling

 

Więcej info, zdjęć produktu, najlepsza cena...

Pełna gwarancja i szybka wysyłka.

Polecane produkty

Focal 300 ICA 6 300 ICA6 głośnik sufitowy

Focal 300 ICA 6 300 ICA6 głośnik sufitowy

Focal 300 ICA 6 300 ICA6 głośnik sufitowy nachylony pod kątem, lniana membrana Flax, okrągła/kwadratowa maskownica, technologia Easy Quick I...

Polecane artykuły

Głośniki ścienne Focal - dostępne

Głośniki ścienne Focal - dostępne

14-01-2019
Dostępne są głośniki ścienne marki Focal. Głośniki otrzymały nagrodę EISA co świadczy o ich wysokiej jakości wykonania brzmienia   Dostępne są głośniki ścienne marki Focal. Pośród wielu produkowanych modeli wyróżnić można serię 300. To środkowa seria z zastosowaniem... Więcej