Subwoofer ścienny i sufitowy CA C200B

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Cambridge Audio
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 894,31 zł / szt. 1 100,00 zł / szt.
  • Oblicz

Subwoofer Cambridge Audio C200B  do zamontowania w suficie lub w ścianie.

Subwoofer instalacyjny podtynkowy z maskownicą okrągłą. Pasywny (wymaga wzmacniacza).

Przetwornik niskotonowy 20,3 cm.

Wymiary zewnętrzne widoczne głośnika 275 mm

Subwoofer do zabudowy Cambridge Audio C200B wraz z obudową podtynkową

Gotowe rozwiązanie do zamontowania.  Na etapie prac brudnych montujesz obudowę oraz okablowanie głośnikowe po tynkiem / płytą GK.Wymiar zewnętrzny obudowy 100 x 40 x 12 cm. Na etapie prac czystych montujesz subwooofer w dedykowanej obudowie. Podłączasz i grasz.

Subwoofer pasywny. Wymaga dedykowanego wzmacniacza do subwoofera lub amplitunera AV wspierającego wyjście głośnikowe na subwoofer.

 

Subwoofer Cambridge Audio C200B to dedykowany, 8 calowy woofer basowy. Stosowanie dedykowanego subwoofera poprawia jakość basu oraz umożliwia uzyskanie dźwięku audiofilskiej jakości nawet z najbardziej dyskretnego zestawu głośników.

C200B jest zoptymalizowany pod kątem integracji w pomieszczeniu:

  • Jest wyposażony w zaciski głośnikowe umożliwiające wykorzystanie istniejącego okablowania
  • Ma niski profil umożliwiający instalację w ograniczonej przestrzeni
  • Papierową membranę pokryto substancją odporną na wilgoć, która dodatkowo zwiększa jej sztywnoś

Rozwiązanie zawiera subwoofer pasywny (wymaga wzmacniacza lub amplitunera obsługującego subwoofery pasywne) do zamontowania w suficie lub w ścianie. Na życzenie oferujemy obudowy do subwooferów.

 

 

Firma Cambridge Audio to specjalista od dobrego brzmienia. Z powodzeniem wprowadza na rynek dosknałe wzmacniacze stereo, odtwarzacze strumieniowe czy elementy ze świata kina domowego. Głośniki to kolejna specjalizacja. Prezentowany produkt nie jest w wysokiej cenie, a parametry , jakość wykonania oraz jakość brzmienia potwierdzają, że jest to produkt wysokiej jakości.

PRZETWORNIKI

1 x 8” (203mm) woofer

WYMIARY (W X G)

100 x Ø 275mm (3.9 x Ø 10.8”); wymagany otwór montażowy: Ø 246mm (9.7”)

WAGA

2,31 kg

 

Obudowa subwoofera

Zastosowanie obudowy podtynkowej do głośników pozwala uzyskać najlepsze efekty brzmieniowe. Głośnik niskotonowy jest zamontowany w odpowiedniej wielkości obudowie co pozwala na uzyskanie niższego klarownego basu , a materiał tłumiący w obudowie pomaga w redukcji fal stojących. Dodatkowo obudowa chroni przed przenoszeniem dźwięku do innych pomieszczeń w czasie kiedy głośnik nie gra. Utrzymuje spójną jakość dźwięku (obciążenie symetryczne), nawet jeśli środowisko akustyczne za ścianą lub sufitem jest nierówne. Pomaga uniknąć promieniowania tylnego dźwięku, zmniejszając wyciek akustyczny z pokoju do pokoju i od podłogi do podłogi

Kształt oraz wielkość obudowy są specjalnie zaprojektowane pod katem konkretnego głośnika oraz możliwości technicznych po Państwa stronie.

Obudowy są dostępne w kilku standardowych wymiarach, oraz w wymiarze - na życzenie.

Ten produkt jest w WYMIARZE DUŻYM tzn: 40 cm x 100 cm x 10 - 12 cm głębokości.

Możliwość mocowania w pionie i poziomie.

Otwór wewnętrzny pod konkretny głośnik jest specjalnie zaprojektowany i przygotowany.

Obudowa wykonana jest z akustycznie izolacyjnych płyt HDF ( High Density Fiberboard) oraz płyt MDF ( Medium Density Fiberboard ) .

Dodatkowo można zamówić kątowniki (z możliwością regulacji) ułatwiające montaż do konstrukcji ściany / sufitu. Dodatkowo po wstępnym montażu kątowniki są mocowane dodatkowymi wkrętami w celu wzmocnienia konstrukcji.

W skład zestawu wchodzi:

- obudowa montażowa

- wypełnienie obudowy materiałem tłumiącym - zamocowane

 

 

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa

- pełna gwarancja

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów

- najlepsze ceny, przemyślane produkty gratisowe

- fachowe doradztwo przy zakupie

- ubezpieczona przesyłka kurierska

- jesteśmy sklepem stacjonarnym, w którym możesz odebrać zakupione produkty

- możliwość rozłożenia płatności na raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.

 

 

Montaż w ścianie/suficie z płyt kartonowo gipsowych:

Aby zamontować głośnik zdejmij metalową maskownicę. Należy wyciąć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Łączymy głośnik z kablami głośnikowymi wcześniej przygotowany w danym miejscu montażowym. Wkładamy głośnik w otwór montażowy. Dokręcając śruby pod maskownicą głośnik zahacza się łapkami o płytę GK lub o uchwyt montażowy. Dokręcamy śruby z wyczuciem. Przykładamy maskownicę metalową. Gotowe.

 

Przykładowy film montażowy w oparciu o podobne głośniki podtynkowe

 

Wersja lepsza brzmieniowo:

Zalecamy montaż obudowy głośnikowej pod płytą kartonowo gipsową. Obudowa głośnikowa jest specjalnie zaprojektowana do tego głośnika. Odpowiednia pojemność obudowy pozwala na wygenerowanie lepszego basu. Dodatkowo skrzynka zapobiega przenoszeniu się dźwięku do innych pomieszczeń oraz generowania dodatkowych niepotrzebnych drgań/dźwięków.  Dalej montaż jak powyżej.

Lista dostępnych obudów do tego głośnika poniżej na stronie internetowej w zakładce AKCESORIA lub więcej informacji udzielamy telefonicznie.

 

Montaż w ścianie litej:

- wyciąć / wykuć otwór montażowy o wielkości podanej w specyfikacji głośnika. Wewnątrz wydrążyć zagłębienia, tak by łapki głośnika mogły się zahaczyć o ścianę. Dalej postępować jak powyżej.

- na etapie budowy/remontu wykuć odpowiedniej wielkości otwór i zamontować ramkę montażową, którą przykrywa się tynkiem. Głośnik zahacza się o ramkę montażową......

Wersja lepsza brzmieniowo:

- na etapie budowy/remontu zamontować obudowę głośnikową specjalnie zaprojektowaną pod ten głośnik, którą montuje się zgodnie z wytycznymi producenta.

 

Dokładamy wszelkich starań by prezentować poprawne dane, ale zastrzegamy sobie możliwość popełnienia błędu z naszej strony oraz ze strony producenta.

Atrybuty produktu

Subwoofer do zabudowy: Tak
Subwoofer tradycyjny: Nie